V současné době dělám výhradně klasickou masáž. Masáž uvolňuje bloky a dochází k lepšímu prokrvení masírované části těla. Po pravidelných masážích se u masírovaného zvýší pohyblivost, odchází bolesti (zad, hlavy a pod.) a je více vitální.

Masáž má pozitivní vliv na svaly, šlachy, klouby a také krevní oběh, dýchací cesty a lymfatický tok.

Masáž šíje: odstraňuje problémy s krční páteří, dobře se hodí v kombinaci s masáží zad (vzhledem k svalovému provázání obou částí těla). při masáži je masírován trapézový sval po celé jeho ploše a zdvihač lopatky, uložený pod svalem trapézovým.

Masáž zad: uvolňuje zádové vzpřimovače, prokrvuje celou oblast zad a odbourává bolest. Masáž zahajujeme úvodním třením, pokračujeme hnětením na okraji širokého zádového svalu, dále roztíráním prsty a roztíráním pěstí po vzpřimovači trupu od beder k šíji, roztíráním podlopatkového svalu, vytíráním mezižeberního svalstva, tepáním, masáž zakončujeme třením až chvěním.

Masáž dolních končetin: zahrnuje masáž plosek, prstů, nártů, mezikostní prostory, krajiny kotníků. Díky stimulaci reflexních bodů Vám masáž dodá energii, uvolní napětí a stres. Dále neopomeneme metakarpálních rýhy, kotníky, Achillovy šlachy, lýtka, kolena, stehenní svaly a hýždě. Máte-li za sebou náročný den ať sportovní či pracovní, nohy vás bolí, máte nepříjemné pocity tíhy, tlaku či křeče, dopřejte si tuto masáž. Masáž nohou stimuluje jak krevní, tak mízní systém. Pravidelnou masáží předcházíte vzniku křečových žil.

Masáž horních končetin: provádí se masáž prstů, dlaní, mezikostních prostor, zápěstí, předloktí, loktů, pažního svalstva (krajina bicepsu a tricepsu) a ramen. Masáž je zakončena pasivními pohyby v kloubech (zápěstí, loketní a ramenní kloub). Končetiny se uvolní a svaly uklidní.

Masáž hrudníku a břicha: masáž břicha aktivuje a zlepšuje funkce vnitřních orgánů. Sestává se převážně z krouživých hmatů podobných hlazení, tření a z velmi jemných hnětení břišních svalů a bočních partiích stěny břišní. Při masáži jsou nohy pokrčené, aby břicho bylo maximálně uvolněno. Touto masáží lze zmírnit špatné trávení a uklidnit nervy. Tuto masáž byste měli absolvovat nejméně hodinu po vydatném jídle. Masáž hrudníku zahrnuje masáž prsních svalů, mezižeberních prostor, stlačování hrudníku a závěrečné uvolnění a zklidnění celé hrudní části.

Ceated by webmaster LivePage ©                                                                                              Poslední změna stránek: 7.6.2023